[vc_row css=”.vc_custom_1433128525365{margin-top: 0px !important;margin-bottom: 40px !important;}”][vc_column][vc_custom_heading text=”Projektowanie wnętrz i Projekty wnętrz – szczegóły” font_container=”tag:h2|font_size:20|text_align:left” el_class=”heading-title-3″][vc_column_text]Projektowanie wnętrz – Wykonujemy projekty wnętrz domów jednorodzinnych, projekty wnętrz rezydencji, robimy też wnętrza biurowców oraz wnętrza budynków mieszkalnych, a także wnętrza obiektów użyteczności publicznej.

Charakter wnętrz i dobór materiałów dostosowany jest do indywidualnych upodobań Inwestora, bądź w przypadku budynków ogólnodostępnych -dodatkowo do funkcji, jaką mają pełnić.
W przypadku braku narzuconej kolorystyki staramy się robić projekty w oparciu o wiadomości na temat wpływu koloru na nastroje i samopoczucie odbiorcy.
Projekty wnętrz, jakie wykonujemy, są opracowane wielokierunkowo i spójnie. Obejmują one koncepcję podłogi, sufitu, ścian, elementów trwałych ( takich jak kominki, balustrady, koncepcje niektórych mebli) oraz propozycję oświetlenia.

Nasze projekty wnętrz są odważne i niebanalne, lubimy nietypowe formy i unikalne rozwiązania wnętrzarskie.
Na życzenie Klienta projekt wnętrza możemy wzbogacić o komputerowe wizualizacje pomieszczeń a nawet o spacer wirtualny po wnętrzu domu.

Architekt wnętrz wykona dla Państwa kompleksowy projekt,  zaproponuje dobór materiałów i nadzór autorski nad realizacją …

Prowadzimy projektowanie i aranżację wnętrz domów jednorodzinnych, rezydencji, wykonujemy projekty wnętrz komercyjnych oraz publicznych.  Działamy na terenie całego kraju, ale szczególnie województwa mazowieckiego. Głównym obszarem działania jest Warszawa.

Architekt wnętrz Warszawa, ale także cała Polska i dalej – wykonuje najchętniej projekty wnętrz do własnych , zaprojektowanych przez siebie budynków.

Wówczas najłatwiej jest poczuć przestrzeń i ją zrozumieć, a równocześnie zachować charakter całości i  wykonać projekt wnętrza spójnego z całym budynkiem.

Nasza pracownia to właściwe miejsce dla osób, które poszukują fachowego wsparcia w zakresie aranżacji wnętrza domu, apartamentu lub mieszkania, a jednocześnie cenią sobie polot, odwagę, oryginalność i kreatywność. Projekty wnętrz tworzone przez nas to nie tylko projekty luksusowych domów i ekskluzywnych rezydencji, ale  również designerskie biura, salony kosmetyczne i spa, eleganckie sklepy i przytulne apartamenty. Projektowanie zaczyna się od dokładnej analizy potrzeb klienta, prowadzącej do stworzenia koncepcji wnętrz, spójnej z oczekiwaniami użytkowników. Po akceptacji szkiców i rysunków popartych wyjaśnieniami przystępujemy do realizacji projektu.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_custom_heading text=”Projekty wnętrz – Glamour w architekturze wnętrz
” font_container=”tag:h2|font_size:20|text_align:left” el_class=”heading-title-3″][vc_column_text]Lśniące podłogi,  rozświetlone tafle luster, błyski metalicznych farb i tapet, blask słońca  i gwiezdny pył. Styl Glamour.

Luksus i bogactwo coraz częściej staje się obiektem westchnień i pożądania, w opozycji do wszechobecnego minimalizmu oraz tak modnej teraz, zimnej prostoty.

Nie każdemu odpowiada szary beton jako wykończenie ściany , nie każdy też lubi dekoracje z desek i polnego kamienia.

Bywają tacy, którzy dobrze się czują w objęciach miękkiego pluszu, po którym błądzą refleksy rzucane przez kryształowy żyrandol. Wnętrza luksusowe, wnętrza przytulne.

Proste formy zastąpione są nareszcie przez ciekawe kształty i odrobinę ornamentu.

Ostre, tnące przestrzeń linie zaczynają się wyginać i płynąć  w zgodzie z naturą .

Wnętrze w stylu glamour kojarzy mi się z  secesyjnym  kwiatem storczyka, na którym osiadły błyszczące  krople rosy, rozsiewając fioletowe refleksy…

W glamour liczy się bardziej forma niż funkcjonalność. Ekstrawagancja  linii i szlachetność materiału stają się synonimem luksusu.

Styl ten nie jest dla architekta łatwy w projektowaniu – projekty wnętrz w tym stylu to  poruszanie się jakby „ na pograniczu kiczu”, i czasem o jeden element za dużo, o jeden kolor za daleko, a przekracza się tą cienką graniczną linię dobrego smaku…

Świadome przerysowania formy są w tu o tyle wskazane, co ryzykowne.

Projekt wnętrz tego rodzaju wymaga także ogromnej dyscypliny od Inwestora, bo… zbyt łatwo jest ustawić na parapecie gliniane doniczki z paprotkami, a na półce kominka kilka figurek z podróży oraz sztuczny kwiatek, na ścianie umieścić ulubiony obrazek, do tego wazonik po babci  na stoliku, kilka poduszeczek , koc w kratę… – i katastrofa wnętrzarska gotowa!

Przepych zastosowanych we wnętrzu glamour elementów powinien znaleźć uspokojenie i równowagę w postaci większych płaszczyzn, koniecznie jednorodnych w barwie i fakturze.

Projektant nie jest w stanie przewidzieć, ile bibelotów , drobiazgów, przedmiotów użytkowych ustawi mieszkaniec domu w swoim salonie, dlatego lepiej zaprojektować ściany i podłogi tak, aby stanowiły  tło dla pozostałych elementów, nie konkurując z nimi poprzez urozmaicenia w postaci wielobarwności czy wielości ornamentów.

Okna ujęte w ramy z miękkich tkanin, puszysty dywan na lśniącej marmurowej posadzce, lustrzana gładka tafla na ścianie, pikowana jednobarwna narzuta na wygodnej MIĘKKIEJ kanapie… – to tylko niektóre elementy tej gry – bo styl glamour to ekskluzywna „gra”  w przydymione kolory, blaski , aksamity i metaliczne lśnienia.

Tekst: – mgr inż. arch. Dagmara Obłuska[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_custom_heading text=”Pytania o otwartą przestrzeń” font_container=”tag:h2|font_size:20|text_align:left” el_class=”heading-title-3″][vc_column_text]- w jaki sposób zorganizować, podzielić otwartą przestrzeń, aby jej poszczególne funkcje były czytelne?

 

Otwarte przestrzenie we wnętrzu domu sprawiają, że dom jest przyjazny dla jego mieszkańców, ponieważ w naturalny sposób integruje ich i łączy, sprawia, ze jest przestronniej i jaśniej. Warto jednak zadbać o to, aby pomimo wielu zalet takiego rozwiązania zachować jakieś umowne granice przestrzeni o różniących się funkcjach.

Metody na takie zaakcentowanie różnic są różne. Projekty wnetrz mogą przewidywać

obniżenie poziomu  o kilka dekoracyjnie ukształtowanych stopni,

może to być izolacja z roślin doniczkowych, może być szkło lub tylko zmiana materiału lub koloru podłogi.

Bywają przypadki, kiedy warto zdecydować się na zbudowanie ścianki ażurowej, złożonej częściowo z półek lub z podświetlonych wnęk, albo zastosować ściankę, która nie sięga sufitu i ma zmienną wysokość, a nawet przyjmuje formę niskiego murku – zależnie od tego, jaki jest oczekiwany efekt wnętrzarski. Może ona przebiegać po łuku, zakręcać, tworzyć ciekawe zaułki albo być tłem dla rzeźby czy pięknej rośliny.

Ścianki najczęściej budujemy z płyt gipsowo – kartonowych, ale można też zastosować bloczki silikatowe, ytong czy cegłę dziurawkę.

Rolę ścianki działowej pełnić może także szkło w różnych formach – czy jako lustro, czy witraż, czy też w innej, bardziej artystycznej postaci.

Każdy materiał daje nieco odmienne możliwości. Projektant wnętrz umie to wykorzystać.

 

– rozwiązanie bez ścianek działowych wybierane jest przez pewien rodzaj inwestora. Pani zdaniem kto decyduje się na takie „otwarcie” ?

 

Na otwarcie pomieszczeń w drodze remontu decydują się zwykle właściciele małych, ciasnych mieszkań lub domków, bo takie rozwiązanie znacznie poprawia komfort i samopoczucie. Wyburzanie ścianek działowych zwykle poprawia komfort mieszkania.

Wykonując projekt indywidualny przekonujemy się, że zwolennikami jednoprzestrzennych obszarów w domu są ludzie o szerokich horyzontach, którzy nie boją się innowacji i eksperymentów, lubiący światło. Są to zwykle , jak wynika z moich wieloletnich obserwacji, ludzie nie koniecznie młodzi, za to pogodnie nastawieni do życia oraz do innych osób, uśmiechnięci optymiści.

 

– i ostatnie pytanie: czy w Pani prywatnym domu przestrzeń również jest otwarta?

 

Mój prywatny dom kupiłam jako stary budynek do remontu.

Niestety w formę zewnętrzną nie mogłam już ingerować ze względu na lokalne warunki zabudowy, jednak w środku… zaczęłam od wyburzenia niemal wszystkich ścian na parterze, pokusiłam się nawet o usunięcie ścian nośnych, zastępując je podciągami na słupach. Zabudowana została jedynie sień, garderoba i pokój gościnny z łazienką. W jedną przestrzeń wciągnięta została kuchnia, jadalnia, hol, salon, schody na górę oraz pośrednio taras zewnętrzny, oddzielony wielkoformatowym oknem do ziemi. Mój projekt wnętrz powstał w mojej głowie, nie pozwoliłam nikomu ingerować, dlatego jestem w swoim domku szczęśliwa i czuję się w nim doskonale :)[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]