[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1433128525365{margin-top: 0px !important;margin-bottom: 40px !important;}”][vc_column][vc_custom_heading text=”Projektowanie domów na zamówienie – Metody pracy ” font_container=”tag:h2|font_size:20|text_align:left” el_class=”heading-title-3″][vc_column_text]Projektowanie domów w Villanette – W naszej pracowni spotkania z Klientami , dla których tworzymy projekty domów, zawsze są bezpłatne, niezależnie od długości spotkania.

Pracownia prowadzi także pojedyńcze konsultacje architektoniczne oraz porady dla tych, przez których planowana jest budowa domu.

W czasie spotkań tworzymy przyjazną atmosferę swobody, pozwalającą Klientowi przekazać swoje upodobania. Jednym z pierwszych kroków na drodze poznania potrzeb Klienta jest opracowana przez nas ankieta/formularz do projektowania.

Ankieta umożliwia Inwestorowi skonkretyzowanie oczekiwań określających dom marzeń: sugeruje ona zastanowienie się nad powierzchnią każdego pomieszczenia, wskazuje sposób powiązań funkcjonalnych między nimi, a wreszcie uzmysławia bogate możliwości składające się na program użytkowy własnego domu.

Czasem samo przeczytanie ankiety uświadamia przyszłemu Inwestorowi, że o czymś nie pomyślał lub czegoś nie wziął pod uwagę.

Jeśli jest taka potrzeba, oferujemy Klientowi wspólne wypełnienie ankiety. Często pomocne jest wspólne przeglądanie zdjęć, dokumentujących realizacje projektów domów zaprojektowanych przez nas, po obejrzeniu których zleceniodawca może na konkretnych przykładach wskazać swoje preferencje.

Po wypełnieniu ankiety najczęściej następuje analiza i  rozmowa, która pozwala nam ustalić czysto estetyczne upodobania Klienta: formę zewnętrzną, jaką powinien przyjąć projekt domu, (preferencje co do kształtu opartego na liniach prostych lub płynnych), charakter i kąt nachylenia dachu, omawiana jest kolorystyka elewacji czy sposób wykończenia.

Kolejny etap to współpraca architekta z Inwestorem poprzez dostosowanie zebranych przez nas wiadomości do narzuconych przez lokalny urząd warunków, oraz możliwości stwarzanych przez teren (wizyta na działce zwykle poprzedza projektowanie). W wyniku powyższej analizy, powstaje pierwsza koncepcja przedstawiana Klientowi.

Kolejna rozmowa z Klientem pozwala ustalić, na ile trafnie odgadliśmy upodobania i oczekiwania Inwestora.  Prezentujemy projekt domu w formie pierwszych szkiców. Dyskusja nad konkretnym rysunkiem, planem, umożliwia nam jeszcze dokładniej i już w szczegółach dopracować kolejną koncepcję. Zdarza się czasem, że jest ona już tą ostateczną. Wówczas projekt domu jest już tylko dopracowywany i uściślany. W przeciwnym razie spotykamy się i rozmawiamy z Klientem tak długo, dopóki on poczuje, że nasza propozycja dokładnie odpowiada jego wyobrażeniom i przedstawia jego dom marzeń. Metoda kolejnych przybliżeń zdaje egzamin na każdym etapie projektowania.

Bardzo często zdarza się, że Klient pochodzący z oddalonej miejscowości decyduje się, aby stworzyc projekt domu w naszej pracowni.  Formy kontaktów mogą polegać na jednym  lub kilku spotkaniach osobistych (na terenie naszym lub Inwestora), a następnie porozumiewaniu się za pomocą internetu, telefonu, korespondencji tradycyjnej lub elektronicznej.

Jeśli tworzymy projekt na zamówienie, wskazana jest wizyta na działce. Jeśli podpisana zostaje umowa na projekt indywidualny, jedna wizyta jest konieczna. Jeśli działka znajduje się w promieniu 20 kilometrów od naszej siedziby ( Michalowice / Warszawa), udajemy się tam bezpłatnie.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_custom_heading text=”Informacje dla Inwestorów” font_container=”tag:h2|font_size:20|text_align:left” el_class=”heading-title-3″][vc_column_text]Termin dostarczenia Klientowi skończonej, pełnej dokumentacji jest uzależniony od momentu, w którym Inwestor uzna przedstawioną mu koncepcję  przedstawiającą projekt domu czy projekt rezydencji za ostateczną ,   oraz od tego, kiedy dostarczy nam

dokumenty niezbędne do projektowania.

Są to między innymi:

*Warunki Zabudowy i Zagospodarowania Terenu lub Wypis i Wyrys z

*Planu Mapa do celów projektowych  aktualna (polecana skala 1:500)

*Inne mapy terenu, z wymiarami, poziomami, zadrzewieniem, na którym   będzie stawiany budynek

*Badania geologiczne gruntu

*Dokumenty dotyczące mediów, uzgodnień, wszystko, co wynika z WZiZT

*Wypełniona ankieta projektowa

W chwili , kiedy nasze projekty domów wkraczają w fazę realizacji,  pomagamy Inwestorom w wyborze sprawdzonych przez nas technologii, materiałów , firm wykonawczych,  oraz usługodawców potrzebnych w procesie budowlanym, a na prośbę Klienta poprowadzimy także nadzór autorski  lub nadzór inwestorski.

Kontakt z Inwestorem nie kończy się w momencie kiedy przekazujemy gotowy projekt domu. Na zamówienie Klienta sugerujemy koncepcyjne rozwiązania wnętrz, bądź przestrzeni na zewnątrz obiektu: ogrodów, stref odmiennych funkcjonalnie przy budynkach przemysłowych czy użyteczności publicznej.

Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom Inwestorów o alternatywne źródła energii informujemy, że w tym zakresie współpracujemy z renomowanymi firmami. Na życzenie naszego Klienta możemy sporządzić wstępny projekt zasilania domu w ciepło w oparciu o kompleksowe rozwiązania systemowe , gdzie zastosowanie znajdzie pompa ciepła, baterie solarne i fotovoltaiczne, rekuperator odzysku ciepła oraz turbina wiatrowa, a także inne nowoczesne, ekologiczne, energooszczędne rozwiazania budowlane.

Proszę pamiętać, że tradycyjne nośniki energii takie jak gaz, olej czy elektryczność systematycznie drożeją, a inwestycja w ekologiczne źródła energii pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na energię z zewnątrz nawet o 75 %.

Ponadto oferujemy kontakty ze sprawdzonymi ekipami budowlanymi, które wybudują bez problemu piękne domy według naszych projektów oraz na wysokim poziomie wykonają wykończenia wnętrz.
Współpracujemy z doskonałymi, testowanymi na wielu naszych budowach wykonawcami takich elementów wyposażenia jak:

kominki rozprowadzające ciepło, baseny przydomowe, oranżerie, sauny, okna, drzwi, schody drewnianiane, schody z kamienia, centralne odkurzacze, meble kuchenne i inne, podłogi kamienne, elementy z rur kwasoodpornych, artystyczne prace kowalskie (balustrady, ogrodzenia, bramy), brukarskie, ogrodowe itd, stiuki, tynki strukturalne, dekoracyjne folie sufitowe, i wiele innych.[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_custom_heading text=”O projektowaniu na zamówienie” font_container=”tag:h2|font_size:20|text_align:left” el_class=”heading-title-3″][vc_column_text]Projekty domów jednorodzinnych są zwykle wypadkową dwóch podstawowych czynników:

Jednym z nich są umiejętności i polot architekta , zaś drugim- możliwości finansowe i odwaga inwestora. Projektant, architekt dysponujący bujną wyobraźnią połączoną z doświadczeniem i wiedzą – jest w stanie zadowolić najwybredniejsze gusta, o ile mu się na to pozwoli.

Tak więc najwdzięczniejszym klientem dla architekta jest ten, który zostawia mu maksimum swobody w projektowaniu. Oczywiście zadanie zawsze ograniczane jest wieloma czynnikami niezależnymi od tandemu projektant-inwestor.

Są to dostępne materiały, warunki stawiane przez urzędy, funkcja, jaką należy uwzględnić i wiele, wiele innych czynników.

Często bywa, że architekt, przyzwyczajony do stawianych mu ograniczeń, zagubi się w ogromie możliwości, gdy nagle tych ograniczeń zabraknie. Okazuje się wtedy, ze nie ma odwagi, aby wznieść się na wyższe poziomy swoich umiejętności i wręcz nie próbuje.

Innym powodem tworzenia projektów nieciekawych i pospolitych może też być swego rodzaju wygodnictwo:

Proste domy są łatwiejsze niż oryginalne domy,  nie nastręczają trudności w projektowaniu, w wykonawstwie, powstają szybko i sprawnie, nie wzbudzając specjalnych emocji. Nawet wykonawcy są zadowoleni, bo nie muszą się dokształcać w czasie budowy: wiedza i doświadczenie nabyte przed wielu laty (albo wcale) – musi przecież wystarczyć!

Architekt nie jest nagabywany w trakcie realizacji o wyjaśnienia, nie musi jeździć na budowę – dom powstaje niemal sam…

A nabywca takiego projektu albo i tak się znajdzie, albo jest nieświadomy, że można inaczej…

Całe rzesze architektów projektują domy dla anonimowego odbiorcy, odkładają te projekty na półkę i czekają na kogoś, kto je zauważy, pozmienia i dopasuje na siłę do swoich potrzeb. Szybko, tanio i masowo.

I tu widzę zadanie dla mediów i fachowych czasopism:

Otwórzmy oczy inwestorom!

Czy architektura domów jednorodzinnych naprawdę musi być taka smutna i monotonna?

Czy mały domek to koniecznie sześcian z dwuspadowym dachem?

Czy projekty dużych domów muszą mieć powielaną do znudzenia formę dworku z kolumienkami?

Czy nowoczesna architektura domów to tylko i wyłącznie zimne, proste formy z betonu, stali i szkła?

Zgadzam się, coś, co jest nietypowe i odmienne, musi kosztować trochę więcej, bo pochłonęło prawdopodobnie więcej pracy, serca, wysiłku i czasu, niż tysiące katalogowych projektów, z których każdy powstawał w ciągu tygodnia…

Tylko czy ktoś zastanawia się nad tym, ze koszt dokumentacji – czy wyniesie 1000zł., czy 30 000zł.- to w dalszym ciągu niezauważalny ułamek kosztów całej inwestycji?

 

Wykańczając przeciętny dom nie dziwi inwestorów fakt, że kuchnia czy kino domowe kosztują więcej, niż dali za projekt…???

A czy pełne zadowolenie z budynku marzeń nie jest ważniejsze?

Sprzęt audio-video lub meble można wymienić, zaś kompromisy, na które poszliśmy przy zakupie projektu towarzyszą nam przez całe życie, dzień po dniu…

Dlatego zadać można sobie trochę trudu i poszukać projektanta dla siebie.

Zacząć poszukiwania można od przewertowania katalogów domów typowych. Może uda się tam wyłuskać kogoś, kogo projekty odbiegają od sztampy i nudy. Wówczas należałoby skontaktować się z tą pracownią i zapoznać z możliwościami na projekt indywidualny.

Dobry architekt spełni na pewno wszystkie oczekiwania i nie popadnie przy tym w konflikt z samym sobą…bo należy założyć, że dobry architekt pozostaje wierny swojemu stylowi, mimo iż spełnia przy tym życzenia klienta…

Jeśli takie poszukiwania nie przyniosą zamierzonych efektów, można zajrzeć jeszcze do internetu.

Jest wiele portali i stron oferujących usługi architektów. Należy tylko wykazać się cierpliwością i odszukać te najciekawsze. Nie zawsze trzeba szukać w pobliżu swego miejsca zamieszkania, w dobie skanerów, telefonów i internetu odległość przestała mieć znaczenie.

 

ARGUMENTACJA wspierająca projektowanie indywidualne

 

Na prawdę byłoby mi bardzo miło stworzyć dla Państwa projekt domu, tym bardziej, że jak widzę preferujecie styl swobodny, organiczny, który i nam  bardzo odpowiada, (o czym świadczy Państwa obecność na mojej stronce).

Pozwolicie, ze zadam kilka retorycznych pytań? J)))):

 

*Ile zdaniem Państwa, wyniesie procentowo w stosunku  do całej inwestycji – kwota za projekt indywidualny?

 

*Czy uważacie przy tym, że projekt na zamówienie jest etapem zdecydowanie kluczowym w procesie budowy?

 

*Ile zapłacicie  Państwo potem za meble w kuchni albo za kino domowe ?

Meble i telewizor przy tym łatwiej zmienić, niż dom postawiony według jakiegoś projektu… Niech więc to już będzie ten wymarzony projekt indywidualny, projekt na zamówienie

 

*Czy znana jest Państwu cena kompromisów, niedosytu i braku satysfakcji? :)))))))))

Lepiej może zamówić projekt domu, stworzony tylko dla Was.[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]