[vc_row css=”.vc_custom_1433128525365{margin-top: 0px !important;margin-bottom: 40px !important;}”][vc_column][vc_custom_heading text=”Modernizacje – Kompleksowa modernizacja budynków” font_container=”tag:h2|font_size:20|text_align:left” el_class=”heading-title-3″][vc_column_text]Modernizacje, które wykonujemy w naszej pracowni:

projekty nadbudowy,

projekty dobudowy,

projekty rozbudowy,

projekty przebudowy,

remonty,

Wszystkie z nich kryją się pod pojęciem modernizacji budynków istniejących.

Za każdym razem, kiedy zmianom architektoniczno – konstrukcyjnym poddawany jest budynek istniejący, należy wykonać inwentaryzację stanu istniejącego a także ekspertyzę budowlaną. Ekspertyza budowlana oraz inwentaryzacja pozwalają ocenić, w jakim stopniu budynek nadaje się do planowanej przeróbki. Opracowania te są także wymagane przez urzad i określone przez przepisy prawa budowlanego.

Nasi architekci projektują  także termomodernizacje budynków oraz robią projekty elewacji.

ELEWACJE

Elewacje  budynku mają duże znaczenie dla jego estetycznego odbioru przez otoczenie, a także dla nastroju, w jaki zostajemy wprawieni wracając do domu – dlatego charakter elewacji trzeba dobrać w zgodzie z własnymi upodobaniami, a nie w zgodzie z panującymi trendami i modami – a więc projekt elewacji musi się podobać mieszkańcom domu a nie kolegom czy znajomym. Projekty elewacji są tez istotne z praktycznego punktu widzenia. Dobrą elewacją można uatrakcyjnić i poprawić każdy nijaki, smutny budynek.

Dobrze dobrana kolorystyka elewacji, materialy elewacyjne, okładziny – i stosowanie ich w przemyślanych proporcjach i ksztaltach, może podkreślac ważne elementy, tuszować niedociągnięcia, wpływać na charakter budynku.

Wdzięcznym połączeniem na elewacji jest tynk z okładziną klinkierową. Polecamy stosowanie klinkieru, kamienia lub plytek elewacyjnych w niższych partiach budynku, ze względu na łatwiejsze utrzymanie w czystości i większą odporność na uszkodzenia.

Stosowanie podziałów przebiegających płynną falistą linią przyciąga oko i działa uspokajająco, daje też dużą swobodę wykonania. Wprowadzanie przy budynku skarp, murków, małej architektury – także może pozytywnie wpłynąć na wygląd elewacji.

Nadbudowa budynku lub zmiana dachu łączy się zwykle z tym, że trzeba wykonać projekt poddasza…

O poddaszach

W jaki sposób możemy zaaranżować poddasze?

Jeśli projekt rezydencji powstaje jako projekt na indywidualne zamówienie, aranżacja funkcjonalna poddasza jest zwykle dostosowana do potrzeb zamawiającego. Rozkład pomieszczeń jest wtedy ściśle określony i ścianki działowe można zaprojektować jako trwałe, murowane, co jest w użytkowaniu wygodniejsze i sprawia wrażenie solidności. Jeśli chcemy, aby przestrzeń poddasza była bardziej uniwersalna i możliwa do przeróbek bez komplikacji konstrukcyjnych – wówczas projekt poddasza powinien przewidzieć ścianki lekkie, gipsowo-kartonowe na solidnym stelażu. Przy takim rozwiązaniu decyzja o podziale na pomieszczenia może zapaść dopiero po wybudowaniu domu i pokryciu dachu. Bez względu na rodzaj ścianek dobrze jest wykorzystać wszystkie niskie rejony poddasza na wszelkiego rodzaju schowki, szafki, półki – każda przestrzeń może być wykorzystana.

-Jakie strefy najlepiej jest umieścić na poddaszu?

W rezydencjach zwykle wszystkie funkcje reprezentacyjne i dzienne mieszczą się na parterze. Zgodnie z mądrą zasadą strefowania funkcji, na poddaszu umieszczamy pomieszczenia służące tylko domownikom: głównie sypialnie, łazienki, garderoby, a często program ten jest rozbudowany o saunę, gabinet, bawialnię, loggie i balkony.

– Czy można w jakiś sposób powiększyć optycznie przestrzeń poddasza z wieloma skosami?

 

Optycznemu powiększaniu pomieszczeń służy wiele zabiegów. Przede wszystkim jest to kolor: jasny, odbijający i wzmacniający światło. Pomagają też duże płaszczyzny lustrzane, i nie mam tu na myśli luster w grubych ramach, a płaskie, dopasowane do wnętrza tafle lustra, umieszczane tak, by odbite światło wpadające przez okno kierować w bardziej mroczne rejony pomieszczenia. Od tego jest projekt poddasza J Czasem dobre wrażenie robi rozpięcie foli sufitowej, lub umieszczenie zwierciadlanej tafli wprost na suficie – to pomaga zniwelować wrażenie zbyt niskiego pomieszczenia. Dużo daje także umieszczenie świetlika w jakimś „strategicznym” miejscu, stosowanie lukarn z oknami lub dużych okien połaciowych. Coraz popularniejsze są także świetliki rurowe, wprowadzające światło za pomocą giętkiej rury w najbardziej karkołomnych poddaszowych warunkach.

– Czy inwestorzy często decydują się na rezydencję z poddaszem? Czy jest to racjonalne rozwiązanie?

W mojej praktyce projekt poddasza to bardzo częsty element. Kiedy Inwestor decyduje się na projekt indywidualny, liczne rozmowy i rozważania pomagają podjąć właściwą decyzję. Poddasze nie musi być ciasne i niewygodne, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii zapomnieć można o gorącu czy zaduchu, a racjonalnośc tego rozwiązania jest niezaprzeczalna.  Poddasze stanowi azyl spokoju i pozwala odizolować się w razie potrzeby od intensywniejszego życia mieszkańców na parterze, cp projekt poddasza powinien uwzględniać. Pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń domu, pozostawiając więcej terenu pod tarasy i ogród.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]