Projekty rezydencji

Projekty rezydencji i domów Villanette.

W naszej pracowni  tworzymy nie tylko projekty rezydencji na indywidualne zamówienie, ale także projekty willi, domów weselnych. Tworzymy projekty pensjonatów, małych biurowców i innych budynków.

Mamy też własny katalog gotowych projektów domów jednorodzinnych.

Posiadamy także gotowe projekty rezydencji z basenami i bez basenów, rezydencje z oranżerią, z dużym garażem, z częścią rekreacyjną i innymi indywidualnymi rozwiązaniami.

Projekty typowe

Projekty typowe to w naszym przypadku nie jest trafne określenie, ponieważ są one inne niż wszystkie, mają swój nietypowy styl Villanette.

Nasze projekty rezydencji są rozpoznawalne pośród ogromnej ilości innych, podobnych do siebie nawzajem, katalogowych propozycji architektonicznych.

Nie wszystkie projekty domów, jakie stworzyliśmy, są dostępne. Dla niektórych z nich po zaprojektowaniu sprzedane zostały nasze prawa autorskie.

Jednak doświadczenie architekta za każdym razem wzbogaciliśmy  o kolejny projekt indywidualny.

Projektowane przez nas domy jednorodzinne i rezydencje  charakteryzują się własnym, nietuzinkowym stylem – są pełne falistych linii, płynnych form, zaokrągleń i łuków. To domy z falą, kojarzące się z secesją i architekturą organiczną.

Projekty wnętrz

Projektujemy także wnętrza.

Projekty wnętrz Villanette również nawiązują do stylu secesji i architektury organicznej, a może raczej – do architektury bliskiej naturze.

Większość naszych prac charakteryzuje się przytulnością we wnętrzu – chcemy, aby wnętrza były przytulne i ciepłe, aby wzbudzały  przyjazne uczucia spokoju, natury i oderwania od szarości codziennego dnia. Jednocześnie bierzemy pod uwagę nowoczesne rozwiązania architektoniczne i funkcjonalne oferowane przez współczesny rynek. Czasem proponujemy kształty mebli, formy barierek, pomagamy w doborze oświetlenia.

Nasze projekty rezydencji są jednocześnie przytulne i nowoczesne.

Mają być spełnieniem marzeń o własnym świecie nie poddającym się sztampie i nijakości.

Projekty rezydencji indywidualne

Nowoczesne projekty domów nie muszą być proste i minimalistyczne.

Nowoczesność architektury nie koniecznie polegać ma na upraszczaniu brył z zastosowaniem betonu, stali i szkła.

Nowoczesne domy nie muszą być kanciaste ani mieć dwuspadowego dachu.

Dzisiejsze projekty rezydencji to nie tylko dworki z kolumienkami albo betonowe zwarte bryły.

Rezydencja czy dom jednorodzinny może być elegancką siedzibą rodziny o indywidualnym, wyjątkowym charakterze wymarzonym przez mieszkańców, a nie narzuconym przez obecną modę.

Naszym zdaniem po pracowitym dniu przyjemnie odpoczywa się w naturalnej, swobodnej atmosferze falistych linii i bajkowych form. Zwłaszcza, kiedy dom tonie w swobodnie zaprojektowanej zielni ogrodu.

Poświęcamy na nasze projekty domów więcej czasu, niż wymaga prosty, mały domek, dlatego są one dopracowane i spójne w swoim stylu.

Dobry architekt dba o to,  aby  jego pracownia była godna polecania przez zadowolonych klientów. Nasza praca polega na dialogu ze zleceniodawcą, umiemy słuchać o jego marzeniach o własnym domu i wcielać te marzenia w życie, tworząc razem dobry projekt spełniający oczekiwania.

Architektura Villanette, na przekór obowiązującej modzie na minimalistyczne bryły albo dworkowatą powszechność,   jest propozycją  dla marzycieli i indywidualistów z poczuciem humoru. To projekty dla osób odważnych i z polotem.
Są ludzie, którzy oczekują czegoś innego, niż kosztowne reminiscencje z przeszłości, ale i czegoś innego, niż kubistyczna nowoczesność…
Odpowiedzią na to może być pogodna architektura Vilanette, pełna ciepła i przyjaznych, naturalnych linii.

Projekty, powstające w naszej pracowni przeznaczone są dla ludzi z fantazją, lubiących
przestrzeń i światło. Ich realizacja wymaga precyzji
i zaangażowania, ale w zamian dostarcza satysfakcji i zadowolenia na wiele lat.

Chcemy, aby formy i kształty, czasem świadomie przerysowane, emanowały spokojem
i ciepłem, dając jednocześnie odbiorcy poczucie wyjątkowości, odrębności i komfortu