Styczeń 12 2016 0Comment

Kilka zdań o lustrze

Lustro to materiał bardzo wdzięczny do stosowania w aranżacji wnętrz.
Przy odrobinie wyobraźni może ono spełniać rolę nie tylko użytkową. Dzięki swoim właściwościom odbijania światła może ono rozjaśnić zbyt ciemne pomieszczenie – jeśli płaszczyzna lustra skieruje wpadające promienie słońca w żądanym kierunku. Wykorzystujemy tu zasadę, ze kąt padania światła jest równy kątowi odbicia.

Obraz dostrzegany w lustrze powoduje wrażenie zwielokrotnienia przestrzeni, pod warunkiem, ze lustrzana płaszczyzna jest odpowiednio duża.
W ten sposób możemy poszerzyć, wydłużyć a nawet podwyższyć zbyt niskie pomieszczenia..
Możemy dzięki tym efektom sprawić wrażenie, że mamy więcej kwiatów albo podwójną kolekcję kryształowych figurek. Zamontowane w małym ogrodzie na parkanie, tuż za grupą krzewów, zaprosi nas do sąsiedniego zielonego wnętrza.

Dla luster nie są zarezerwowane jedynie prostokątne kształty i miejsca nad umywalkami… Pozwólmy, alby ich formy bywały swobodne, aby rozlewały się na boki, sięgały podłogi lub wspinały się na sufity – ich formą można się bawić.

Czasem materiał ten jest pomocny, gdy chcemy zamaskować słup stojący w niepożądanym miejscu. Okładając jego płaszczyzny lustrami sprawiamy, że staje się on mniej widoczny.
Lustra dodają pomieszczeniom lekkości, blasku i uroku. Potrafią ożywić każdy smutny zakątek.

villanette

Nazywam się Dagmara Obłuska. Od 1989 roku pracuję w zawodzie architekta. Zdobywałam praktykę zawodową w Dusseldorfie i Wiedniu. Od 2005 roku prowadzę autorską pracownię Villanette.