Styczeń 25 2016 0Comment

Współczesna rezydencja

Współczesna rezydencja – czym jest

Pod hasłem ” współczesna rezydencja ” nie musi kryć się dom stylizowany na

zabytkowy pałac, gdzie piękno zależy wyłącznie od tego, ile kasy

wydacie na gzymsy, złocenia i zabytkowe meble, a gdzie nie ma

miejsca na oryginalność i inwencję, bo odtwarza się tylko to, co gdzieś

już kiedyś było.

Nie musi to także być zimna, minimalistyczna bryła, w której brak ciepła i

przytulności.

Są ludzie, którzy oczekują od projektu rezydencji czegoś innego, niż kosztowne reminiscencje z

przeszłości, ale i czegoś innego, niż kubistyczna nowoczesność…

Dla takich właśnie osób projektuję rezydencje i domy.

Budynek modny w dzisiejszych czasach to pudełko na planie prostokąta pokryte dwuspadowym dachem. Takimi projektami architekci zasypują dziś wszystkie katalogi.

Moje projekty są inne. Nie poddałam się tej modzie na proste budynki, bo takich projektów mamy pod dostatkiem. Projekty rezydencji Villanette są rozrzeźbione i urozmaicone, co nie znaczy, ze nie umiem zaprojektować tak modnej współczesnej stodoły.

Projekty rezydencji na zamówienie to podstawa mojej pracy, ale z biegiem lat dorobiłam się pokaźnego portfolio. Tam zawarte są gotowe projekty rezydencji i dużych domów .

Możecie wiec na mojej stronie w galerii projektów gotowych wybrać projekt rezydencji lub domu, a następnie go przeanalizować ze mną pod kątem własnych oczekiwań i potrzeb.

Po takiej analizie może się okazać, że przeprojektujemy tylko trochę wnętrze domu lub doprojektujemy dodatkowe skrzydło z basenem albo oranżerią, a projekt okaże się idealny.

A może odwrotnie – usuniemy jakąś jego część zbyt rozbudowaną, na przykład garaż na 4 samochody albo podpiwniczenie. Zmniejszymy w ten sposób zbyt dużą powierzchnię domu.  Możliwości przerabiania gotowych projektów jest bardzo dużo.

Czasem jednak może się okazać, że dojdziemy do wniosku, że zmian jest zbyt wiele.

Wtedy warto rozważyć projekt na indywidualne zamówienie, kiedy nie musimy poddawać się tak wielu kompromisom. Można stworzyć projekt marzeń na całe życie.

Projekty rezydencji na indywidualne zamówienie to rozwiązanie najlepsze z możliwych.

 

villanette

Nazywam się Dagmara Obłuska. Od 1989 roku pracuję w zawodzie architekta. Zdobywałam praktykę zawodową w Dusseldorfie i Wiedniu. Od 2005 roku prowadzę autorską pracownię Villanette.