Realizacje

Dane ogólne budynku

powierzchnia użytkowa:
551,25 m2
minimalne wymiary działki:
29,35 x 26,50 m

Budynek parterowy, podpiwniczony z poddaszem użytkowym. Garaż znajduje się w obrysie budynku. Dom jest wyraźnie podzielony na strefę nocną (poddasze), przeznaczoną wyłącznie dla domowników oraz strefę dzienną, w której układ pomieszczeń został rozwiązany jednoprzestrzennie z wysokim salonem z antresolą (widok z góry na salon). Piwnica przenosi funkcję gospodarczą i rekreacyjną.

Pow. użytkowa z garażem: 551,25m2

Pow. zabudowy: 294,2m2

Kubatura: 2260m3

Typ dachu: wielospadowy

Kąt dachu: 40o

Kondygnacje: piwnica, parter, poddasze

Garaż: 2stanowiska

Min. wymiary działki: 29,35×26,5m

Opis:

Dom mieszkalny, jednorodzinny, wolnostojący, parterowy,  z poddaszem użytkowym, częściowo podpiwniczony, z garażem w obrysie bryły budynku.

W parterze budynku zaprojektowano jednoprzestrzenną część dzienną, na którą składa się powierzchnia pokoju dziennego z otwartą  jadalnią, połączoną  schodami z kuchnią i holem wejściowym. Na tyłach schodów zaprojektowano gabinet. Rzeźbiarsko potraktowane schody na poddasze stanowią dominantę pokoju dziennego. Przeciwna ściana kominkowa pokoju dziennego graniczy z pokojem babci. Pokój babci ma własną łazienkę. Część budynku na tyłach pokoju babci pełni funkcje gospodarcze: garderoba, wc, schowek gospodarczy i garaż.

Na poddaszu użytkowym zaprojektowano  trzy sypialnie dzieci z garderobami i wspólną łazienką, sypialnię rodziców z łazienką i garderobą, kącik telewizyjny oraz dodatkową łazienkę z przejściem do prasowalni.

W piwnicy zaprojektowano kompleks wypoczynkowy, na który składają się: sauna z szatnią i wc, pokój rekreacyjny, bilardowy i tenisa stołowego. W piwnicy przewidziano również część typowo gospodarczą: kotłownię, zimną piwnicę, pralnię i magazynek.

Elewacje

Rzuty

Wnętrza

Propozycje rozwiązań materiałowych

  • Fundamenty – ławy i stropy żelbetowe wylewane
  • Ściany zewnętrzne – warstwowe 47 cm: nośna 25 cm – pustak U-220, dociepleniowa 10 cm – wełna mineralna, dociskowa 12 cm – cegła modularna
  • Ściany wewnętrzne – nośna 25 cm – cegła pełna, działowe parteru – cegła dziurawka, działowe piętra – lekkie G-K gęstożebrowy
  • Strop – gęstożebrowy
  • Elewacje – tynk mineralny + okładzina klinkierowa
  • Pokrycie dachu – dachówka ceramiczna karpiówka, kąt nachylenia połaci dachu 40°

Szczegóły projektu

Filmy prezentujące wnętrze

Swing salon oświetlenie

Swing salon schody

Swing ściana w łazience

Swing sień

Swing widok ze schodów

Swing barierka góra

Swing łazienka parter

Swing łazienka przy sypialni

Swing lustro drzwi