Realizacje

Dane ogólne budynku

powierzchnia użytkowa:
595,86 m2
minimalne wymiary działki:
32,73 x 27,50 m

Dom mieszkalny, dwupokoleniowy, wolno stojący, parterowy, z poddaszem użytkowym, podpiwniczony, z garażem w obrysie bryły budynku. W parterze budynku zaprojektowano jednoprzestrzenną część dzienną, na którą składa się powierzchnia pokoju dziennego z otwartą jadalnią, połączoną schodami z kuchnią i holem wejściowym. Na tyłach schodów zaprojektowano gabinet. Rzeźbiarsko potraktowane schody na poddasze stanowią dominantę pokoju dziennego. Przeciwna ściana kominkowa pokoju dziennego graniczy z pokojem babci. Pokój babci ma własną łazienkę. Część budynku na tyłach pokoju babci pełni funkcje gospodarcze: garderoba, w.c., schowek gospodarczy i garaż na dwa samochody.
Na parterze dla drugiego pokolenia zaprojektowano oddzielne wejście i oddzielny garaż oraz prywatną klatkę schodową na piętro. Na poddaszu użytkowym zaprojektowano oddzielną przestrzeń dla dwóch pokoleń. Schody z salonu prowadzą do części, gdzie znajduje się przestronna sypialnia z prywatną sypialnią i garderobą. W tej części zaprojektowano również pokój gościnny z łazienką i prasowalnią.
W części drugiego pokolenia zaprojektowano dwie sypialnie z garderobami i łazienką. Antresola daje wgląd w pokój dzienny (zabudowa taflą szklaną od wysokości płyty do konstrukcji więźby – przegroda akustyczna, która pozwala również na całkowite wydzielenie poddasza dla potrzeb drugiego pokolenia). W piwnicy zaprojektowano kompleks wypoczynkowy, na który składają się: sauna z szatnią i w.c., pokój rekreacyjny, bilardowy i tenisa stołowego. W piwnicy przewidziano również część typowo gospodarczą: kotłownię, zimną piwnicę, pralnię i magazynek. z boku budynku, na tyłach garażu z jednym miejscem parkingowym, usytuowano niezależne wejście do budynku z klatką schodową prowadzącą bezpośrednio na poddasze budynku. Podział poddasza między dwa pokolenia można kształtować w zależności od potrzeb.

Elewacje

Rzuty

Propozycje rozwiązań materiałowych

  • Fundamenty – żelbetowe
  • Ściany zewnętrzne – nośne – pustak MAX, docieplenie, warstwa dociskowa, cegła modularna
  • Ściany wewnętrzne – cegła pełna lub kratówka
  • Strop – gęstożebrowy
  • Elewacje – tynk + okładzina klinkierowa
  • Pokrycie dachu – dachówka bitumiczna

Galeria projektu

Szczegóły projektu

Categories:
Client: Swing 2
Location: Parter + piwnica + poddasze
Surface Area: 595,86 m2
Architect: Tak