Elewacje

Rzuty

Dane ogólne budynku

Arcadio to projekt kameralnego pensjonatu jednogwiazdkowego z częścią mieszkalną dla właścicieli, łączący tradycję z nowoczesnością na zasadzie przenikania się klasycyzującej bryły budynku ze współczesnymi rozwiązaniami zastosowanymi wewnątrz. Obiekt spełnia ciągle rosnące oczekiwania pensjonariuszy, ponieważ poza tym, że realizuje podstawowe funkcje obiektu wypoczynkowego jest wyposażony w atrakcyjną wizualnie, obszerną przestrzeń wspólną, którą stanowi elipsoidalny hall doświetlany przez 2 kondygnacje poprzez „ścianę zachodnią” oraz świetlik w dachu.

Z przestrzeni wspólnej na parterze jest dostępny aneks kuchenny pozwalający na przygotowanie całodziennego wyżywienia na bazie dostaw z firmy cateringowej oraz rozejście do siedmiu pokoi dla gości. Ponadto na parterze znajdują się również recepcja i pomieszczenia techniczne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tego typu obiektów. Obiekt spełnia wymogi san-epid, bhp. oraz p-poż.

Kolejną istotną w obecnych czasach kwestią jest to, że dzięki pochylniom, odpowiednio przystosowanej łazience i pokojom cały parter budynku jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Na piętrze budynku zlokalizowano 2 obszerne sypialnie dwuosobowe z przyległymi garderobami, 2 łazienki i gabinet właściciela.

Poddasze zostało przewidziane jako przestrzeń rekreacyjna dla właścicieli.

Podstawowe parametry obiektu:

Powierzchnia zabudowy 233,85 m2
Powierzchnia całkowita 534,40 m2
Powierzchnia użytkowa 395,20 m2
Kubatura 3723 m3

Szczegóły projektu

Categories:
Client: Arcadio Pensjonat
Location: Parter + I Piętro + II Piętro
Surface Area: 395,20 m2