Realizacje

Dane ogólne budynku

powierzchnia użytkowa:
441,04 m2
minimalne wymiary działki:
24,05 x 40,18 m

Dom jednorodzinny, parterowy, z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony z jednym miejscem garażowym. W obrysie parteru znajdują się: przestronny hol z plastycznie uformowanymi schodami, kuchnia, w której zaprojektowano wyspę z płytą grzewczą i blatem roboczym. Bezpośrednio przy kuchni swoje miejsce znalazła jadalnia oraz wysoki pokój dzienny z antresolą a odrębną funkcję tych przestrzeni podkreślają schody i dwustronny kominek. W parterze zaprojektowano sypialnię z garderobą oraz pokojem kąpielowym i sauną. W obrysie przyziemia swoje miejsce znalazły również: pom. gospodarcze, pom. zainteresowań, garderoba, pom. techniczne z pralnią, toaleta oraz pom. ogrodowe. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie w tym dwie z prywatnymi garderobami oraz pokój gościnny z prywatną łazienką oraz garderobą.

Opis dodatkowy:

Pow. użytkowa z garażem: 405,54m2

Pow. zabudowy: 336,34m2

Kubatura: 2260m3

Typ dachu: wielospadowy

Kąt dachu: 37o

Kondygnacje: parter, poddasze

Garaż: 2stanowiska

Min. wymiary działki: 24,05×40,18m

Opis:

Dom mieszkalny o wysokości 2 kondygnacji zaprojektowano z garażem w obrysie bryły budynku, jednorodzinny, wolnostojący, parterowy, z poddaszem użytkowym, nie podpiwniczony.

W parterze budynku zaprojektowano jednoprzestrzenną część rodzinną, na którą składa się powierzchnia pokoju dziennego otwarta na holl i jadalnię. Kuchnia jest połączona z jadalnią. Kuchnia ze spiżarnią jest  zamykana od strony obszernego hollu. W przyziemiu znalazły swoje miejsce także pomieszczenia pomocnicze: garaż , toaleta, pralnia z kotłownią i garderoba, oraz pomieszczenie hobby. Część parteru przeznaczona została na sypialnię gospodarzy z obszerną garderobą i własną łazienką oraz sauną. W hollu eksponowane miejsce zajmą schody, o rozrzeźbionej formie, prowadzące na poddasze,

Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie z własnymi garderobami  i ogólnodostępną łazienkę, oraz kompleks zamknięty: sypialnia, garderoba, łazienka.

Elewacje

Rzuty

Wnętrza

Propozycje rozwiązań materiałowych

  • Fundamenty – żelbetowe
  • Ściany – ceramiczne warstwowe, ocieplone wełną mineralną
  • Strop – żelbetowy wylewany
  • Elewacje – tynk akrylowy w technologii DRYVIT
  • Pokrycie dachu – dachówka ceramiczna karpiówka Creaton

Galeria projektu